شنبه 11 بهمن 1393
صفحه اصلی
عناوین اخبار
  RSS
EN   AR   FR
 • تیتر اخبار
 • |
 • شهری
 • |
 • محیط زیست و گردشگری
 • |
 • اموزش
 • |
 • زنان و جامعه
 • |
 • حقوقی و انتظامی
 • |
 • سلامت و رفاه اجتماعی
 • |
 • آسیب‌های اجتماعی
 • |
 • سایر حوزه‌ها

 • خبر
  ارائه بسته خدمات رفاهی به تاكسیرانان در طرح بشارت
  قالیباف خبر داد:
  ارائه بسته خدمات رفاهی به تاكسیرانان در طرح بشارت
  براساس نرخ تورم ۱۲ درصد افزایش قیمت داشته‌ایم ولی قیمت پنیر از چند ماه گذشته تاکنون چند برابر شده است/ در زمان نرخ گذاری کرایه‌ها به مشکلات آن‌ها توجه می‌شود اما باید بگویم که برخی مصوبات شورا در فرمانداری تایید نمی‌شود.

  ایلنا: شهردار تهران گفت: ‌در شرایط کنونی و تورم موجود در جامعه فشاری بر مردم و رانندگان تاکسی وارد می‌شود. اما بار‌ها در شورای شهر مطرح کردند که در زمان قیمت گذاری باید مردم را در کنار رانندگان تاکسی ببینیم

  به گزارش خبرنگار ایلنا محمد باقر قالیباف شب گذشته در راه اندازی سامانه بشارت (سامانه دهی خدمات رفاهی تاکسیرانان شهر تهران) با بیان اینکه خدمات بی‌منت تاکسیرانان تهران به هیچ وجه قابل جبران نیست تاکید کرد: از دغدغه و مشکلات تاکسیرانان به خوبی آگاه هستم و در این مسیر اقداماتی برای آن‌ها در حال انجام است.

  وی با بیان اینکه هنوز نتوانستیم آنگونه که باید و شاید مشکلات رانندگان تاکسی را حل و فصل کنیم به سختی کار تاکسیرانان اشاره کرد و افزود: با سختی کار یکایک شما عزیزان آشنا هستم چرا که من از خدمات شما مطلع هستم و می‌دانم با چه زحمات و مشقاتی در کار خود مواجه هستید و آن را درک می‌کنم.

  شهردار تهران با اشاره به حضورش در میان جمعی از اتوبوسرانان در روز‌های اول مدیریتش در شهرداری تهران گفت: در آن روز‌ها رانندگان اتوبوسرانی گله‌مند بودند که من با کار آن‌ها آشنا نیستم این درحالی است که من نیز چرخ ماشین باز کردم پنچری گرفتم و به خوبی می‌دانم که جک زدن و تعویض لاستیک چه سختی‌هایی دارد.

  قالیباف با تاکید بر اینکه با گوشت و پوست و استخوانم زحمات شما عزیزان را درک می‌کنم خاطرنشان کرد: از خدا می‌خواهم این توفیق را ازآن من کند تا بتوانم بخشی از مشکلات شما را جبران کنم.

  وی با بیان اینکه ۸۰ هزار نفر تاکسیران در شهر تهران فعالیت می‌کنند، گفت: مطمئناً این طرح نمی‌تواند تمام مشکلات این قشر را حل کند ولی بخشی از آنکه مربوط به خدمات رفاهی، ورزشی و فرهنگی می‌شود را پوشش می‌دهد.

  قالیباف به افزایش نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی اشاره کرد و گفت: اعلام کرده‌ام که با توجه به تورم نباید به مردم فشار بیاوریم و باید ملاحظه آن‌ها را در قیمت‌گذاری حمل و نقل عمومی بکنیم ولی رانندگان تاکسی نیز جزئی از مردم هستند.

  شهردار تهران خاطرنشان کرد: براساس نرخ تورم ۱۲ درصد افزایش قیمت داشته‌ایم ولی قیمت پنیر از چند ماه گذشته تاکنون چند برابر شده است.

  شهردار تهران با اشاره به اینکه برای حل برخی از مشکلات رانندگان به مجوزات قانونی نیازمند هستیم خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی و تورم موجوددر جامعه فشاری بر مردم و رانندگان تاکسی وارد می‌شود. اما بار‌ها در شورای شهر مطرح کردند که در زمان قیمت گذاری باید مردم را در کنار رانندگان تاکسی ببینیم رانندگان تاکسی و اتوبوسرانی نیز جزء مردم هستند و جدا از آن‌ها محسوب نمی‌شوند.

  وی ادامه داد: محل درآمد رانندگان تاکسی و اتوبوس‌های شخصی از کرایه‌هایی است که دریافت می‌کنند از این رو قطعا در زمان نرخ گذاری کرایه‌ها به مشکلات آن‌ها توجه می‌شود اما باید بگویم که برخی مصوبات شورا در فرمانداری تایید نمی‌شود و اگر در این بخش نتوانیم گامی برداریم حتما از طریق طرح‌های مختلف از جمله سامانه بشارت سعی خواهیم کرد مشکلات شما عزیزان را حل کنیم.

  شهردار تهران در ادامه صحبت‌های خود بالا‌ترین عبادت را خدمت به خلق خدا دانست و تاکید کرد: دوستان من در راه خدا خدمت کنید و به غیر از خدا خود را به کسی دیگری نفروشید قیمت انسان‌ها هرچقدر خود را به قیمت بالایی بفروشند ناچیز است حتی اگر قرار باشد این مساله در راه تامین معاش خانواده باشد پیشنهاد من این است که با خدا معامله کنید.

  وی گفت: اگر امروز در کار خود ذره‌ای کوتاهی کنیم در روزقیامت باید پاسخگو باشیم.

   

  پایان پیام
   

  عضویت در خبرنامه ایلنا
  نام و نشان: ایمیل*:

  نظرات
  مجتبی شادکام 1391-11-30, 22:28:54 منفی 3 مثبت 15 پاسخ
  فرم ثبت نام بشارت
   
  س.خ.م.ک 1391-12-05, 21:49:36
  نظرات نیست انگار
   


  پوریا 1391-12-01, 11:43:04 منفی 0 مثبت 12 پاسخ
  لازم به ذکر است که بگوییم تورم از نظر اقای قالیباف 12 درصد می باشد... ولی از نظر ما که همان مردم باشیم از سال گذشته تا کنون 70 درصد همه ی محصولات بوده..........................
  (از طرف پسر یک راننده تاکسی)
   
  بهار 1391-12-27, 20:39:01
  نظرات واقعا همینم هست تورم70درصدهمه محصولاتم رد کرده"یه مانتو 10,15تومنی بشه 80تومن به بالا....!!هه....اون هم فقط برا دیدن از پشته ویترینه هیچی از پول دست خودمون نمیاد که؛ تازه دانشگاه هم که هست میخونیم به امید اینکه یروز دستمون یجایی بند بشه برای کار عبرومند یه پولی دستمون بیاد کمکی باشیم برای خانواده ؛اما هر ترم دلشوره برا ترم بعدی داریم...وااااای از زمانی که ماشین هم خراب بشه.....اینجوریه که جونا جوون مرگ میشن دیگه چون این همه سختیه باباهارو میبینن که آخرشم هیچه...با کلی امیدو آرزو که همش به فنا میره....یه جزوه میخواییم روموم نشه بگیم چقدره پولش...چون طبق معمول تازه از مکانیکی اومده یا برا (روغن یا فن ماشین و تسمه یا جولوبندی یا شمع و باطری و هرروز یه عیبو ایرادو صدا از دل ماشین در میاد)پول برا بنزین فرداش یا سی نجی که همش هوا هست هم نداره؛ همینه آخر افسردگیو خودکشیو طلاق و غیره..... پس کو فرم ثبت نام؟؟؟؟؟!!!!!!همش هست جز ثبت نام اینو هم غایم کردین؟؟؟؟؟ (بخدا بسه دیگه یخورده انصاف هم خوبه داشته باشین ها.......قیامتی هم میشه که تو داغیه آتیشش بفهمین گرما و سرما تو فصلای مختلف که پوست راننده ها کنده میشه برای یه لقمه نون که دستشون برا پول قرض کردن مدام رو به اینو اون بلند نکنن"چه سختیی داره....)
  "منم دختر یک راننده تاکسیم "
   


  فاطمه اصلاحي 1391-12-05, 03:00:02 منفی 0 مثبت 7 پاسخ
  با سلام! حرف زدن براي ما خانواده‌هاي رانندگان تاكسي نان و آب نمي‌شود. شما چجوري تورم 100 درصدي را 12 درصد مي‌بينيد.وقتي قيمت تمامي اجناس 2برابر شده است اين يعني تورم 12 درصدي ولي كرايه‌ها تفاوت زيادي با قبل نكرده‌ است كه هيچ! براي رانندگان تاكسي هيچ خدمات ارزنده‌اي كه گره‌اي از مشكلاتشان توي زندگي باز كند انجام نمي‌دهيد. نه وامي مي‌دهيد. نه كارت خريد كالا مي‌دهيد. افرادي هم كه نتوانستن به خاطر دلايل واهي كه برايشان مي‌آورده‌ايد. براي دريافت سهام عدالت اقدام نمايند. اكنون هم ديگر ثبت نام نمي‌كنيد. در صورتي كه اين حق ماست. اگر همسران زحمتكش ما كه مستأجرم هستيم. نتوانيم از حقمان بهرمند بشويم. حرفهاي شما به چه درد ما مي‌خورد. براي تمامي ارگانها توي تمامي شهرهاي تفريحي و سياحتي خدمات تفريحي و مسكن درنظر گرفته شده است كه حداقل بتوانند هر از گاهي با خانواده به آنجا بروند و خستگيشان در برود ولي براي تاكسيرانان هيچ كاري انجام نمي‌دهيد. خواهش مي‌كنم فكري هم براي اين رانندگان زحمتكش بكنيد. و به آن عمل كنيد. ممنون مي‌شويم. يا تشكر (از طرف يك همسر راننده تاكسي) كه فقط جواب ندارم ازش مي‌شنوم. يازار خراب بود! دست زياد شده! خواهش مي‌كنم فكري هم به حال مسافركشهاي شخصي بكنيد. كه نان تاكسيرانان رو آجر كرده‌اند. و نمي‌گذارند به چيزي كه حقشان است برسند. زيرا اين تنها منبع درآمد ماست.
   

  ناشناس 1391-12-06, 17:16:37 منفی 0 مثبت 6 پاسخ
  حالا طرح بشارتتون کی و کجا اجرایی.کجا ثبت نام کنیم
   
  ابوالحسن حج فروش 1391-12-06, 20:01:04
  نظرات ثبت نام میکنم درطرح بشارت
   


  zorro 1391-12-11, 15:17:59 منفی 0 مثبت 4 پاسخ
  نه عزیزم نرخ تورم 12 درصد نیستش که 3 یا 4 درصد آره
   

  ناشناس 1391-12-21, 23:08:10 منفی 1 مثبت 4 پاسخ
  شما اگر کاری برای راننده تاکسی میخواهید بکنید اول جلوی کار شخصی هایی که مسافر کشی می کنند را بگیرید. الان هم شخصی کار میکند هم موتوری هم آژانس دارد کار میکند و میدانید که چند سالی هم هست که مترو راه افتاده مگر چقدر مسافر هست . اگر می بینید که مسافر منتظر میماند بخاطر ترافیکی است که در سطح شهر است که بخاطر همین بی قانونی در رابطه با امر مسافرکشی میباشد. دوم به وضعیت خودروهایی که ایران خودرو به راننده ها می دهد رسیدگی خیلی خیلی جدی بکنید که پدر رانندگان تاکسی را در آورده هر روز هر روز توی تعمیرگاه با این قیمت لوازم یدکی و این دست مزدهای بالا و لوازمی که یک هفته ای خراب می شود و این گارانتی ایران خودرو که خدا نصیب گرگ بیابان نکند که هم قیمت جنس را حساب میکند وهم دستمزد را هر دو باهم را حتی گرانتر از بیرون میگرد . و سرویس و دقت خوبی هم انجام نمیدهند و خیلی هم طول میدهند. و.......... هزار یک درد دیگر که باید این حرف ها و درد دلها مستقیما و با حضور جمعی از رانندگان و مسئولان بررسی كنيد تا اگر خدا بخواهد شاید حل شود.
   

  سهراب کاشلی 1392-01-05, 11:54:02 منفی 0 مثبت 0 پاسخ
  با سلام کمی بفکر جانبازان وایثار گران باشید اگر امکانش هست پول شارژ ماهیانه این قشر جانباز وایثارگران رامعاف بفرمایید واقعا این فشر بی زبان ومظلوم واقع شدهاند باتشکر وسپاس فراوان
   

  حمیدعابدی 1392-01-07, 21:43:09 منفی 0 مثبت 8 پاسخ
  ازسال 72رانند تاکسی میباشم قریب 10سالیست فرزندم در ای سی یو بستری میباشد بابت مخارج نمی دانید......حال شما بکویید رانندیی ک در روز می بایست چند ین ساعت را کنار فرزندش پرستاری کند چگونه مخارج روزمره و از طرف دیگر هزینه گزاف و بی سروسامان تجهیزات پزشکی را که بابت هر بخش می بایست قسمتی از زندگی را حراج کرد حال شما از درصد گرانیها صحبت ووووووووو
   

  حمیدعابدی 1392-01-13, 19:24:42 منفی 2 مثبت 4 پاسخ
  جناب اقای قالیباف بازم دم شما گرم که این خدمات را فراهم کردید ولی کجا باید مراجعه کنیم کسی جوابگو نیست..بنده از سال 72 راننده تاکسی هستم قریب 10 سالیست فرزندم بطور ویزه و تخصصی با دستگاههای ای سی یو وقیمت چند10 میلیونی و    هزین    ه درمان بسیار بالا تحت مراقبت میباشد ولی تورم جدای نگهداری ماشین لوازم پزشکی تا 300 درصد میباشد حالا اگر لوازم دیسک وصفحه    50 هزار بود میشود 150 خرید ولی اگر دستگاهی ک ضامن حیات شخصیه از 8 میلیون به 35 میلیون تومان رسیده حالا چگونه میگویید 12 درصد تورم داریم .................
   

  آخرین اخبار

  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  مشاهده وب سایت

  Alternative content  پربیننده‌ترین خبرها