یکشنبه 12 بهمن 1393
صفحه اصلی
عناوین اخبار
  RSS
EN   AR   FR
 • تیتر اخبار
 • |
 • سیاست داخلی
 • |
 • مجلس
 • |
 • سیاست خارجی
 • |
 • دولت

 • خبر
  نیازی به محاکمه قضایی موسوی و کروبی نیست
  حداد عادل در یزد:
  نیازی به محاکمه قضایی موسوی و کروبی نیست
  تصمیم «عدم محاکمه در دادگاه» تصمیم درستی بوده است/ نهم دیماه روز مبارزه ملت با فتنه بود و قهرمان آن مقام معظم رهبری هستند.

  ایلنا-یزد: غلامعلی حداد عادل گفت: بصیرت، وفاداری به حکومت اسلامی است.

  به گزارش ایلنا از یزد، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی سه شنبه شب در همایشی که به‌ مناسبت روز دوازدهم دی ماه سالروز سفر رهبر انقلاب به یزد ترتیب داده شده بود، طی سخنانی سالروز سفر رهبر انقلاب به یزد را گرامی داشت و گفت: حضور مردم در این چنین تجمعات و استقبال از رهبری صواب دارد.

  حداد عادل در ادامه سخنان خود به 9 دی ماه و حوادث سال 88 پرداخت و گفت: نهم دی ماه از چند سال گذشته وارد تقویم انقلاب شده است و به روزهایی مانند 12 بهمن، 22 بهمن، 14 خرداد، 12 فروردین و... افزوده شده است.

  وی گفت: فرقی بین نهم دیماه و آن روزها وجود دارد و آن این است آن روزها یادآور مبارزه ملت با طاغوت بود و قهرمان آن امام راحل بودند ولی نهم دیماه روز مبارزه ملت با فتنه بود و قهرمان آن مقام معظم رهبری هستند.

  او گفت: پس از نهم دیماه واژه هایی مانند فتنه، بصیرت و جنگ نرم وارد ادبیات ما شده است.

  این نماینده مجلس سپس به روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 88 پرداخت و گفت: در حالیکه نظرسنجی ها مطلبی دیگر را نشان می داد، یک کاندیدا در روز انتخابات در جمع خبرنگاران خود را پیروز انتخابات معرفی کرد و از فردای آن روز عَلَم «تقلب در انتخابات» بلند شد.

  غلامعلی حداد عادل گفت: هر چه رهبری گفتند بیایید به قانون پایبند باشید آن ها حرف خود را زدند و گفتند شورای نگهبان بی‌طرف نیست در حالیکه این شورای نگهبان همان شورای نگهبان دوم خرداد بود و در آن زمان صداقت خود را نشان داده بود. ولی رهبری در آن نمازجمعه معروف گفتند نظام اسلامی اهل تقلب در انتخابات نیست و خواستار توقف اردوکشی در خیابان ها شدند.

  وی افزود: بنده در آن جمع شش نفره ای که برای بررسی انتخابات تعیین شدیم، حضور داشتم و حقیقتا به دنبال حقیقت بودم که اگر تقلب نشده که اعلام کنیم و موجب افتخار نظام است، اگر هم تقلب اثبات می شد آن را اعلام کنیم چراکه موجب تقویت نظام می شد.

  حدادعادل گفت: آقایان حاضر نشدند دلیل محکمه پسند ارائه کنند و یکی از حرف هایشان شمارش کلیه صندوق ها بود که امکان پذیر نبود.

  وی در ادامه سخنان خود گفت: ممکن است فردی خدمات خوبی داشته باشد ولی باید دید در فتنه های گذشته چه نقشی داشته است.

  او با بیان اینکه باید از رضایت یا نارضایتی دشمنان فهمید اقداممان صحیح است یا خیر گفت: امام راحل در مقطعی که می‌خواستند از پاریس به تهران سفر کنند گفته اند از مخالفت ها با سفرم به تهران فهمیدم این اقدام اقدامی صحیح است.

  او به عاشورای 88 هم اشاره کرد و گفت: آن معترضین افرادی خداجو نبودند چراکه به دنبال عزاداری نبودند و حرمت عاشورا را شکستند.

  وی با بیان اینکه از عاشورای 42 در تظاهرات حضور داشته است، گفت: هیچ تظاهراتی به عظمت 9 دیماه ندیده ام در عین حال که تجمعات 12 بهمن و 14 خرداد معنای دیگری داشته است. وی گفت: مردم در نهم دیماه پیام دادند تا دیگر در لندن و واشنگتن و... برای ما تصمیم گیری نکنید و ثابت کردند وقتی قرآن بر سر نیزه دیدند دست از حمایت از امیرالمومنین بر نداشتند. یکی از نشانه های بصیرت، وفاداری به حکومت اسلامی است.

  وی همچنین با اشاره به انتخابات 92 نیز گفت: در این انتخابات هم باید بصیرت داشت و یک 9 دی سیاسی خلق کرد و آگاهانه رای داد.

  او افزود: نباید گول شهرت ها و چهره ها را خورد. باید دعا کرد تا نتیجه انتخابات مانند گذشته به سود اسلام باشد. نماینده تهران در ادامه به پرسش برخی حاضران نیز پاسخ گفت.

  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر محاکمه نشدن آقایان موسوی و کروبی و امکان نامزد شدن آنان در انتخابات 92 گفت: این حرف نادرستی است. آنان در دادگاه ملت محاکمه شده اند و نیازی به محاکمه آنان نیست. و این تصمیم «عدم محاکمه در دادگاه» تصمیم درستی بوده است.

  وی گفت: مبنای شورای نگهبان اثبات جرم در دادگاه نیست چراکه خیلی ها در دادگاه محکوم نشده اند ولی صلاحیت کاندیداتوری را ندارند.

  حداد در پاسخ به سولی مبنی بر رای 75 درصدی دانشگاهیان به موسوی بنابر گفته نماینده ولی فقیه در دانشگاه ها، گفت: من از اظهارات ایشان اطلاعی ندارم ولی باید از هر اتفاقی که در گذشته افتاده درس گرفت.

  او همچنین در پاسخ به این سوال که شما با ابطال بخشی از صندوق ها به مجلس ششم راه یافتید هم گفت: بنده در آن انتخابات نفر 33 اعلام شدم. اعتراضی هم نکردم. فقط نامه ای نوشتم و اعلام کردم رای من در حوزه ای که بنده و خانواده ام در آنجا رای دادیم، صفر اعلام شده. پس از چند روز شورای نگهبان آراء را شمرد و بنده را نفر 29 عنوان کرد.

  وی گفت: این تهمت ها و فحش ها زیاد است و اگر عمری باشد خاطرات خود را خواهم نوشت.

  نماینده مجلس نهم همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اعلام نظر درخصوص اقدام های عجولانه در دولت هم گفت: کار عجولانه ناصحیح است چه در دولت باشد، چه در مجلس.

  این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که آیا پیروز انتخابات 88 تا چه حد به قانون پایبند بوده است گفت: حساب احمدی نژاد از کارها و ادعاهای موسوی جداست و پیش روی ملت قرار دارد.

  حداد در پاسخ به سوالی مبنی بر پیش بینی‌اش از انتهای کار دولت دهم گفت: خدا عاقبت ایشان را ختم به خیر کند.

  پایان پیام
   

  عضویت در خبرنامه ایلنا
  نام و نشان: ایمیل*:

  نظرات
  ناشناس 1391-10-13, 10:33:01 منفی 4 مثبت 7 پاسخ
  اگه محاکمه نشن که نمی شه .باید دادگاه تشکیل بشه و اگه حکمی هست بر اساس قانون صادر و اجرا بشه
   

  سمانه 1391-10-13, 11:29:09 منفی 1 مثبت 0 پاسخ
  از ملت در انتخابات بعدی نظرشان را بپرسید.
   

  سید 1391-10-14, 23:31:29 منفی 1 مثبت 0 پاسخ
  این منطقی است که مدت هاست در کشور جا افتاده
  بسیاری هستند که بدون محاکمه در محکمه آزاد محکوم شده اند
   

  نه دی 1391-10-15, 00:10:22 منفی 0 مثبت 1 پاسخ
  کی گفته محاکمه نشدن؟ پس نه دی محاکمه نبود؟ محاکمه شدن به دست امت
   

  مهدی منجی 1391-10-15, 05:59:58 منفی 0 مثبت 1 پاسخ
  .اللهم عجل لولیک الفرج...
   

  آخرین اخبار

  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  مشاهده وب سایت

  Alternative content  پربیننده‌ترین خبرها