جمعه 10 بهمن 1393
صفحه اصلی
عناوین اخبار
  RSS
EN   AR   FR
 • تیتر اخبار

 • خبر
  ایران؛ محور آخرین مناظره اوباما و رامنی
  ایران؛ محور آخرین مناظره اوباما و رامنی
  میت رامنی، مساله هسته‌ای ایران را مهمترین مساله آمریكا ارزیابی كرده و گفت كه در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری، موضع سرسختانه‌ای در قبال فعالیت هسته‌ای این كشور اتخاذ خواهد كرد.

  «باراك اوباما» رئیس‌جمهوری آمریكا و «میت رامنی» كاندیدای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریكا در آخرین مناظره انتخاباتی درباره مسائل مربوط به سیاست خارجی از جمله تحولات خاورمیانه به ویژه برنامه هسته‌‌ای ایران، مساله سوریه، رویدادهای اخیر در لیبی و فعالیت گروه القاعده پرداختند.

  به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه نیویورك‌تایمز، میت رامنی، مساله هسته‌ای ایران را مهمترین مساله آمریكا ارزیابی كرده و گفت كه در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری، موضع سرسختانه‌ای در قبال فعالیت هسته‌ای این كشور اتخاذ خواهد كرد.

  رامنی رقیب دموكرات خود را متهم كرد كه در قبال ایران عملكردی ضعیف و منفعلانه داشته است.

  وی همچنین خواستار در پیش گرفتن راهبری جامع برای مقابله با افراط‌گرایی در خاورمیانه شد.

  باراك اوباما نیز با دفاع از رویكردهای خود در قبال ایران، گفت كه شدیدترین تحریم‌ها علیه این كشور توسط دولت وی اعمال شده است.

  هر دو كاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریكا تاكید كردند كه تمامی گزینه‌های دیگر را به در پیش گرفتن اقدام نظامی علیه ایران ترجیح می‌دهند.

  اوباما در این مناظره تروریسم را بزرگ‌ترین چالش پیش روی آمریكا دانست. وی همچنین تاكید كرد كه اسرائیل بزرگ‌ترین متحد آمریكا است و واشنگتن همواره در كنار تل‌‌آویو خواهد ایستاد.

  نتایج نظرسنجی جدیدی كه توسط شبکه «ان بی سی» انجام شده است، نشان می‌دهد كه هر دو رقیب انتخاباتی از حمایت ۴۷ درصد رای دهندگان برخوردار هسند.

  این مناظره تلویزیونی۹۰ دقیقه‌ای در شهر «بوکا راتون» در ایالت فلوریدا انجام شد.

  پایان پیام
   

  عضویت در خبرنامه ایلنا
  نام و نشان: ایمیل*:

  آخرین اخبار

  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت
  مشاهده وب سایت

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  Alternative content

  مشاهده وب سایت

  Alternative content  پربیننده‌ترین خبرها